آموزش حکاکی روی سنگ

آموزش نگارگری
آموزش نگارگری
7 سپتامبر 2020
آموزش خوشنویسی روی سنگ
آموزش خوشنویسی روی سنگ
26 سپتامبر 2020

آموزش حکاکی روی سنگ

آموزش حکاکی روی سنگ

آموزش حکاکی روی سنگ

آموزش حکاکی روی سنگ

آموزش حکاکی روی سنگ از جمله هنرهای لوکس دوران باستان به شمار میرود. خاور نزدیک از اولین سرزمینهای ابداع کننده این هنر است. همچون مهرهای استوانه ای (Cylinder Seals) که در سرزمینهای آشور و قبرس و دیگر فرهنگها مورد استفاده قرار میگرفتند.

آموزشگاه طلاو جواهرسازی مصیبی دوره آموزش حکاکی روی سنگ و حکاکی روی شیشه و حکاکی بر روی فلز را ارائه میکند .در آموزش حکاکی روی سنگ برای گرفتن نتیجه بهتر سعی کنید از سنگ های شفاف با رنگ های تیره استفاده نمایید چون حکاکی روی این نوع سنگ ها بسیار زیبا می شود.

درآموزش حکاکی روی سنگ برای کنده کاری روی گوهرها، معمولاً از پودر سنگی با سختی بالاتر برای صیقل دادن به همراه قلمهای مخصوص که روی ماشین تراش نصب میشود ، استفاده میکنند. از سنگهایی که به عنوان پودرساینده استفاده می شود می توان سنگ Emery را نام برد. در قدیم به جای ماشین های تراش ،از قلمهای دستی استفاده میکردند و به همین دلیل از دقت کار کاسته می شد.

به طور کلی امروزه آموزش حکاکی روی سنگ با روشهای جدید روی هر سنگی میتوان کنده کاری کرد. متداولترین سنگ ها برای آموزش حکاکی روی سنگ، گونه های خانواده کلسدونی از جمله انیکس،کارنلین وعقیق، خانواده ی کوارتز همانند امتیست،سیترین و کوارتز بیرنگ، کهربا و انواع جدید شیشه و پلاستیک اشاره نمود.

دیدگاه ها بسته شده است